Pielgrzymka Straży do Częstochowskiej Pani

Już po raz  XI odbyła się pielgrzymka strażaków naszego powiatu na Jasną Górę, w tym roku połączona z I Diecezjalną Pielgrzymką OSP i PSP.  Do Częstochowy razem z nimi pojechał KSM oraz LSO z naszej parafii. 

Strażacy uczestniczyli we Mszy św. odprawionej w Kaplicy Matki Bożej. Dla nich czytali oraz śpiewali członkowie KSM Wadowice Górne (wraz ze Scholą z Nowego Sącza), a lektorzy  podczas niej służyli. Nasi strażacy, którzy uczestniczyli w pielgrzymce przygotowali  swój sztandar, oraz  przekazali Jasnej Górze płaskorzeźbę z ryngrafem Matki Bożej Jasnogórskiej. Natomiast bp. Andrzejowi Jeżowi, ordynariuszowi diecezji tarnowskiej, który osobiście przewodniczył Mszy oraz wygłosił homilię, wręczyli stułę z ikonografią Matki Bożej Katyńskiej

„Trzeba pamiętać, że te rzesze strażaków z województwa małopolskiego i podkarpackiego przybyły dzisiaj tutaj na Jasną Górę, trzeba być dumnym, że tak wielu zdecydowało się na przyjazd tutaj” – mówi ks. bryg. Jan Krynicki, krajowy kapelan strażaków

Trwał wtedy również XIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks.  J.Peszkowskiego, więc na Mszy dla kilkudziesięciu tysięcy motocyklistów znów pojawiło się nasze LSO, oraz Schola.
Nasza młodzież dumnie mogła reprezentować  parafię na obu tych wydarzeniach włączając się w liturgię śpiewem i służbą przy ołtarzu.