Nabożeństwa majowe

Maj w Kościele katolickim przeżywamy jako poświęcony Maryi, dlatego zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych ku czci Matki Boskiej. W dni powszednie, w kościele parafialnym, będą one o 18:00-będziemy zaczynać Mszą Świętą, a po niej odśpiewamy Litanię Loretańską. W Wampierzowie również o 18:00, ale bez Mszy. Przychodźmy jak najliczniej, żeby powierzać siebie, nasze rodziny i rodaków opiece naszej Matki i Królowej Polski.

Zachęcamy również do zastanowienia się nad rolą kobiet w Kościele (w końcu jest to miesiąc najwspanialszej z nich) z pomocą cyklów tworzonych w tym miesiącu przez portal katolicki Stacja7, szczególnie z tym od s. Anny wyjaśniający znaczenie Litanii Loretańskiej.

Kobiety w Kościele i historii Zbawienia, podróż ze Stacja7

„Taka jak Ty” – znaczenie Litanii Loretańskiej