Prośba do Naszych Parafian

Szczęść Boże!
Może ktoś z Was, Drodzy Parafianie chciałby włączyć się w dyskusję nt. młodzieży, duszpasterstwa młodzieży. Zostało nam niewiele czasu; tylko najbliższa sobota 08.04.2017. Proszę o uzupełnienie poniższej ankiety i odesłanie w sobotę na adres: mija5@poczta.onet.pl

ANKIETA
Celem ankiety jest pomoc uprawionym do tego organizmom kościelnym w wyrażeniu swego zrozumienia świata ludzi młodych i ocenieniu ich doświadczenia w towarzyszeniu powołaniowym, mając na uwadze zebranie danych służących przygotowaniu dokumentu roboczego lub Instrumentum laboris XV Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów, które odbędzie się w październiku 2018 roku.
Bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety i przesłanie do 9 kwietnia na adres: biuro@sdm.tarnow.pl.
Skorzystajmy z pierwszej możliwości włączenia się w przygotowania XV Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów w Rzymie oraz V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
Twój głos jest dla nas bardzo ważny i liczymy na to, że go wypowiesz w tej ankiecie.

ODCZYTANIE SYTUACJI
a) Młodzież, Kościół i społeczeństwo
Pytania te odnoszą się zarówno do młodych ludzi obecnych w kręgach kościelnych, jak i tych, którzy są od nich bardziej oddaleni lub są im obcy.
1. W jaki sposób wysłuchujecie sytuacji ludzi młodych?
2. Jakie są dzisiaj główne wyzwania i jakie są najbardziej znaczące szanse dla ludzi młodych w danym kraju/waszych krajach?
3. Jakie rodzaje i miejsca zrzeszeń młodzieżowych, instytucjonalnych i pozainstytucjonalnych odnoszą największy sukces w kręgach kościelnych i dlaczego?
4. Jakie rodzaje i miejsca zrzeszeń młodzieżowych, instytucjonalnych i pozainstytucjonalnych odnoszą największy sukces poza kręgami kościelnymi i dlaczego?
5. Czego konkretnie domagają się dzisiaj młodzi waszego kraju/krajów od Kościoła?
6. Jakie obszary uczestnictwa mają młodzi w waszym kraju/krajach w życiu wspólnoty kościelnej?
7. W jaki sposób i gdzie udaje się wam spotkać ludzi młodych, którzy nie odwiedzają waszych środowisk kościelnych?
b) Młodzieżowe duszpasterstwo powołań
8. Jakie jest zaangażowanie rodzin i wspólnot w rozeznanie powołaniowe ludzi młodych?
9. W jaki sposób szkoły i uniwersytety czy inne instytucje kształcące (świeckie czy kościelne) przyczyniają się do kształtowania rozeznania powołaniowego?
10. W jaki sposób uwzględniacie przemiany kulturowe, spowodowane rozwojem technik cyfrowych?
11. W jaki sposób Światowym Dniom Młodzieży lub innym wydarzeniom krajowym lub międzynarodowym udaje się wejść do zwykłej praktyki duszpasterskiej?
12. Jak w waszych diecezjach dokonuje się planowania doświadczeń i dróg młodzieżowego duszpasterstwa powołań?
c) Osoby towarzyszące
13. Jaki czas i przestrzenie poświęcają duszpasterze i inni wychowawcy na osobiste kierownictwo duchowe?
14. Jakie inicjatywy i procesy formacyjne istnieją dla osób towarzyszących wyborowi powołania?

Z wyrazami szacunku i modlitwy
x. JM