Synod Diecezjalny

Już wkrótce w naszej diecezji rozpocznie się V Synod Diecezjalny. Jest to moment gdy biskup chce wysłuchać swoich diecezjan, dowiedzieć się od nich jak widzą Kościół, w jaki chcą go zmienić, aby był lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Aktualnie trwają prace przygotowawcze od których będzie zależał przebieg całego Synodu. W tym, jak i w późniejszych etapach może wziąć udział każdy. Jednym ze sposobów jest  wypełnienie poniższej ankiety, w której należy podać te sprawy, które nam nie odpowiadają, po to aby wiedzieć czym należy się zająć, jakie mamy problemy związane z lokalnym Kościołem. Serdecznie do tego zachęcamy, wystarczy nacisnąć poniższy link, aby przejść do niej (ta ankieta będzie dostępna do końca miesiąca)

docs.google.com/ankieta/czym_powinien_zajac_sie_synod

Więcej informacji o Synodzie na stronach:

synodtarnow.pl

facebook.com/SynodTarnow