Zakończenie Kursu Lektorskiego w naszym dekanacie

Kurs Lektorski (o rozpoczęciu już pisaliśmy) trwał do 9 czerwca br., w którym uczestniczyło 67 chłopców z parafii: Dulcza Mała, Dulcza Wielka, Jamy, Janowiec, Radomyśl Wielki, Róża, Stara Jastrząbka, Wadowice Dolne, Zasów, Zdziarzec, Zgórsko oraz gospodarze Wadowice Górne. Kandydaci poznawali: warsztat przygotowywania czytań, Pismo św., Księgi Liturgiczne, postawy i gesty liturgiczne oraz uzyskiwali wiele podpowiedzi „jak być dobrym lektorem”. Prowadzący kurs: p. Justyna Owcarz, p. Małgorzata Midura, ks. Barcin Byś, ks. Paweł Furdyna oraz ks. Janusz Michalik. Dzięki wspaniałej współpracy z właścicielami Astorii, chłopcy mieli zawsze zapewniony posiłek.
Ks. dr Paweł Bogaczyk, który udzielił błogosławieństwa lektorom podpowiedział młodszym braciom o byciu lektorem również poza kościołem – dawaniu świadectwa oraz ciągłym zapraszaniu Boga do swojego życia – szczególnie w czytanym Słowie Bożym.